Ryddige gavetips – Velg kvalitetsleker
- Monica E. Moltumyr

- 13. des. 2024
- 2 min lesing
Oppdatert: 21. aug.
Lei skjermer og plastleker som blir bruk-og-kast? Da er det bedre med leker av naturlige og miljøvennlige materialer som varer i årevis, og stimulerer barnas fantasi og utvikling ♡
Som profesjonell ryddehjelp i KonMari metoden (og mamma til to) er ser jeg så tydelig hvor viktig det er å velge kvalitet fremfor kvantitet, også når det kommer til leker.
Du skal 3 gavetips som passer både små og store barn.
Inneholder annonse/lenker til Kvalitetstid.no
Foto: Vario laft byggesett
Gavetips 1: Leker og byggesett for de minste
Byggesett er gull for hjerner i vekst. Disse vil stimulere lekelysten og ikke minst utfordre evnen til å bygge og konstruere. Mange av lekene hos Kvalitetstid er laget av tre og naturlige materialer, og finnes i både budsjettvennlige og mer eksklusive varianter for den som ønsker det.
Gavetips 2: Trefigurer og dyr til fantasilek
Disse trefigurene er laget av miljøvennlig materialer som varer i mange år. Malingen er helt giftfri og derfor trygg for barna.
I tillegg til alle de fine dyrene, finner du også trær, fjell, innsjø, blomster og flere andre ting som kan suppleres for å drive fantasilek.
Foto: Kvalitetstid: Håndlagde figurer i tre
Gavetips 3: Klinkekulebaner og mekaniske byggesett
For de litt større barna over 6-8 årer, er klinkekulebaner veldig artig, og passer både gutter og jenter.
Slike baner kan konstrueres i ulike former for å se hvilken som fungerer best. Gøy! Og, ikke minst, mye bedre enn å sitte med skjerm i timevis.
Noen av de mekaniske byggesettene hos Kvalitetstid er så detaljerte at de passer også for ungdommer og voksne, men det finnes enklere varianter som yngre barn kan ha glede av.
Foto: Bike VM-02
Gavetips som ikke skaper rot?
Etter så mange timer ute på oppdrag i ulike hjem, kan jeg ikke få understreket nok hvor mye enklere rydding og organisering blir ved å eie færre ting. Derfor, velg heller kvalitet fremfor kvantitet. Det gjelder både barneleker, men også så klart ting til oss voksne.
Håper du fikk noen gode ideer til meningsfulle gaver som både gleder, og varer!
Monica E. Moltumyr
Sertifisert KonMari konsulent / profesjonell organiserer og ryddehjelp
Rydd deg fri AS
Annonse – Albert læringsplattform – gjør læring gøy!
Les også:









Kommentarer